Podróże z kaligrafią

Siena 2019

Buongiorno a tutti !

Oto nasza propozycja na długi weekend majowy 2019:

Jedziemy do Sieny na zaproszenie Francesco Morii, toskańskiego artysty, historyka sztuki,  malarza, kaligrafa i znawcy sztuki średniowiecznej, który w tamtym roku odwiedził nas w Perugii w czasie naszej Letniej Szkoły Kaligrafii.

Spotkamy się  starym, franciszkańskim klasztorze, gdzie Francesco ma  swoją pracownię.

Plan naszej wyprawy jest następujący :

3 dni warsztatów i 3 dni zwiedzania Sieny

sobota 27 kwietnia - przylot do Rzymu, Bolonii, lub Florencji i zwiedzanie Sieny

niedziela 28 kwietnia - zwiedzanie Sieny

poniedziałek 29 kwietnia - warsztaty w klasztorze

wtorek 30 kwietnia - warsztaty w klasztorze

środa 1 maja - warsztaty w klasztorze

czwartek 2 maja - zwiedzanie Sieny

piątek 3 maja - zwiedzanie Sieny

sobota 4 maja - powrót do Polski

Plan warsztatów (wstępny) poniedziałek-wtorek-środa:

9.30- 13:00 - warsztaty

13:00-15:00 przerwa na lunch

15:00-18:00 - warsztaty

Program warsztatów :
Francesco Morii zaprasza nas na spotkanie ze światem alchemii kolorów - będziemy własnoręcznie przygotowywać  pigmenty, barwniki i farby służące do malowania iluminacji i miniatur, oczywiście według starych receptur.

Odbędziemy również spacer po okolicznych łąkach aby pozbierać ... pyłki kwiatów będące tworzywem pigmentu.

Na zakończenie, Francesco  nauczy nas sztuki ostrzenia gęsiego  pióra. (Gęsi mieszkają w przyklasztornym gospodarstwie, można je podziwiać 🙂 )

Komunikacja z miastem :

Klasztor i Basilica dell'Osservanza jest położony na wzgórzu, kilka kilometrów od miasta,

ze wspaniałm widokiem  na Sienę.

Niedaleko mamy przystanek autobusu miejskiego, (odjazdy 3 razy w ciągu godziny), spacer do Sieny trwa ok. 45 minut idąc drogą "samochodową" lub  znacznie krócej polnymi ścieżkami. 🙂

Samochodem dojeżdżamy do centrum w 10 minut.

Po drodze mijamy Supermercato, pizzerię etc.

Dla doświadczonych podróżników jest to sytuacja do ogarnięcia!:-) :

Koszty:

Koszt kursu:  20-23 godziny warsztatowe wraz z materiałami oraz noclegi w klasztorze i wsparcie tłumacza, to 1850 zł.

Osoby towarzyszące płacą tylko za nocleg czyli ok. 140 euro.

Dojazd, wyżywienie, bilety do muzeów etc. - we własnym zakresie.

Decyzję o wyjeździe warto podjąć jak najwcześniej ze względu na rezerwacje samolotu, etc.

Zapisy trwają do 6 kwietnia. Warsztaty przewidziane są dla 10 osobowej grupy.

Czekam na Państwa pytania, uwagi i ... dobre rady. 🙂

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt, wyślemy więcej informacji.
Pronti? Andiamo?😊
Anna Jeziorna
biuro@szkolakaligrafii.pl

Sankt Petersburg 2016 r.

Piotr Piotrowicz Czobitko i jego Szkoła Kaligrafii "Od A do Z".

Warsztaty pisma "Viaz" i "Półustaw", Ermitaż, Achmatowa, Dostojewski.

Armenia 2015 r.

Ruben Malayan i kaligrafia ormiańska oraz:  katedra Echmiadzin, świątynia Vartnos, świątynia pogańska Garni, kompleks klasztorny Geghard, słynny Khor Virap, klasztory Noravank i Tatev, jezioro Sevan oraz klasztory Sevanavank, Dilijan, Goshavank i Haghartsin.

Prowansja 2014 r.

Opactwo Notre-Dame de Senanque koło Gordes i Awinion.