Jesienny Plener Kaligraficzny Karczówka k.Kielc 2021

Zapraszamy na  kolejny plener - warsztaty ilminatorskie, organizowane przez Fundację Sztuka Kaligrafii i Szkołę Kaligrafii Littera Nova z Krakowa.
W weekend 15-16-17 października 2021 znowu  spotkamy się na gościnnej Karczówce!

Sztuka pisania pięknych liter  oraz  malowania miniatur i zdobienia manuskryptów to wspaniałe dziedzictwo ale też niezwykły czas skupienia, głębokiego relaksu i medytacji. Uroda miejsca, gościnność gospodarzy,  cisza lasu i klasztornych przestrzeni - to wszystko czego potrzebujemy aby odpocząć od zgiełku świata. Piękno i Sztuka w zasięgu ręki !

Tym razem przygotowaliśmy piękne miniatury z motywem podróży morskich - dalekich, niebezpiecznych, do krain istniejących i mitycznych.

W programie 12 godzin warsztatów iluminatrostwa:
Przygotujemy specjalne spoiwo do farb, stworzymy  kompozycje kolorów z palety kilkudziesięciu pigmentów,  nauczymy się przygotowania rysunku kompozycji, kładzenia kolejnych warstw farby, konturowania i złocenia.

Zainteresowanych kaligrafią  zapraszamy na warsztaty polskiej  kaligrafii przedwojennej wg Stefana Tatucha lub gotyckiej tekstury i  ozdobnego pisma rondowego. Warsztaty przygotowane są zarówno dla osób poczatkujących jak i zaawansowanych.

Plener poprowadzi Anna Malesińska,  znakomita miniaturzystka, mistrzyni  kaligrafii  i iluminacji. Architekt i zapalona ogrodniczka.

Więcej szczegółów w poście pod linkiem: Jesienny Plener Kaligraficzny 2021

kurs kaligrafii kurs iluminacji