Letni Plener Kaligraficzny na Karczówce k. Kielc – czerwiec 2021

Czerwcowy ogród – królestwo pszczół i kwietne łąki pełne liter

Po przerwie spowodowanej pandemią, kaligrafia wraca znów na Karczówkę!
Zapraszamy na plener organizowany przez Szkołę Kaligrafii Littera Nova z Krakowa.

W weekend 18/20 czerwca 2021, po raz kolejny spotkamy się na warsztatach kaligrafii i iluminatorstwa. Sztuka pisania pięknych liter oraz malowania miniatur i zdobienia manuskryptów to wspaniałe dziedzictwo, ale też niezwykły czas skupienia, głębokiego relaksu i medytacji.
Uroda miejsca, gościnność gospodarzy, cisza lasu i klasztornych przestrzeni - to wszystko czego potrzebujemy, aby odpocząć od zgiełku świata. Piękno i Sztuka w zasięgu ręki!

W programie 12 godzin warsztatów :

Dla miłośników iluminacji do wyboru jedna z kilkunastu miniatur przedstawiających „sceny ogrodowe” lub kwietny inicjał.
Przygotujemy specjalne spoiwo do farb, stworzymy kompozycje kolorów z palety kilkudziesięciu pigmentów, nauczymy się przygotowania rysunku kompozycji, kładzenia kolejnych warstw farby, konturowania i złocenia. Cienkimi pędzelkami namalujemy świat pachnący miodem, piwoniami, miętą i rumiankiem.
Czerwcowy ogród – królestwo pszczół i kwietne łąki pełne liter.

Zainteresowanych kaligrafią zapraszamy na warsztaty polskiej kaligrafii przedwojennej wg Stefana Tatucha lub gotyckiej tekstury i ozdobnego pisma rondowego. Warsztaty przygotowane są zarówno dla osób poczatkujących jak i zaawansowanych.

Plener poprowadzi Anna Malesińska, architekt, znakomita miniaturzystka, mistrzyni kaligrafii i iluminacji oraz …zapalona ogrodniczka!
Od kilku lat prowadzi cieszące się wielkim uznaniem warsztaty w Krakowie, Warszawie i włoskiej Perugii, w ramach naszej Letniej Szkoły Kaligrafii i Sztuk Pięknych.

Rytm pracy:
Przyjeżdżamy do klasztoru w piątek wieczorem, o godz. 18.00 czeka na nas kolacja.
Wieczorem spotykamy się w pracowni aby odpocząć, poznać się i wybrać prace, nad którą będziemy pracować.

W sobotę:
9.00 – śniadanie
10.00-14.00 – warsztaty w pracowni
14.00 – obiad i przerwa na spacer do 16.00
16.00- 18.00 warsztaty w pracowni
18.00 – kolacja
19.00 – 21.00 – warsztaty w pracowni
W niedzielę:
9.00 – śniadanie
10.00 – 14.00 – warsztaty w pracowni
14.00 – obiad
15.00 – wernisaż prac i pożegnanie

Koszty pleneru:
12 godzin warsztatów wraz z wszystkimi materiałami - 400 zł
Koszty pobytu:
-nocleg w pokoju 1-osobowy plus posiłki - 320 zł
-nocleg w pokoju 2-osobowym plus posiłki - 280 zł
-nocleg w pokoju 3 osobowym, plus posiłki - 220 zł
-nocleg w pokoju 4 osobowym plus posiłki - 180 zł

-pobyt osób towarzyszących, nie biorących udziału w warsztatach:
280 zł (pokój 2-osobowy) lub 320 zł (pokój 1-osobowy)
- osoby uczestniczące w warsztatach, a nie mieszkające w klasztorze mogą również na miejscu wykupić posiłki.

Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pisząc lub dzwoniąc:

www.szkolakaligrafii.pl

kurs iluminatorski kurs kaligrafii