XIII Letnia Szkoła Kaligrafii i Sztuk Pięknych Perugia 2024

Podróż do Perugii 2024

Rzeczy, które zobaczysz tylko wtedy gdy zwolnisz…

Zapraszamy na XIII Letnią Szkołę Kaligrafii i Sztuk Pięknych!

Niektórzy z nas wybierają się już od dawna, niektórzy wracają po raz kolejny, niektórzy już wiedzą, że w tym roku jadą  po raz pierwszy i …już kupili bilet. Wszystkich serdecznie zapraszamy i  z radością czekamy na spotkanie!  W tym roku siedem warsztatów, wszystkie poświęcone tematowi Podróży: Obrazy, Listy, Mapy, Dzienniki, Pamiątki, Sceny z Podróży i …Fotografie z Podróży. 0prócz warsztatów kaligraficznych i iluminatorskich, warsztaty języka włoskiego i fotografii artystycznej.

I to co najważniejsze:
ciszę, cień pod drzewem figowym, rytmiczne pieśni cykad, mgły nad doliną, nieśpieszne wieczorne rozmowy, bliskość.życzliwych ludzi, dotyk książki, dźwięki pióra, smak chłodnego Grechetto Bianco….

Tak, przez siedem dni znajdujemy się w lepszym świecie. Z naszej MonteRipido łatwiej zapomnieć choć na chwilę o dramatach, które dzieją się na naszych oczach, choćbyśmy nie wiem jak bardzo odwracali wzrok. Wierzę, że te siedem dni oddechu od codzienności, dwadzieścia godzin medytacji nad literą, ćwiczenia w patrzeniu uważnie  i moc spotkania, karmią naszą Nadzieję.

Zapisy jak zawsze: biuro@szkolakaligrafii.pl

18-25 sierpnia 2024
Zuzanna Chróścik

SCENY Z ŻYCIA WŁOSKIEGO W PODRÓŻY
Autorski kurs języka włoskiego dla początkujących
i ćwiczenia kaligraficzne
18-25 sierpnia 2024
Kamil Gibas

FOTOGRAFIE Z PODRÓŻY
Autorskie warsztaty fotograficzne
1-8 września 2024
Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski  - Ragno

I. Dojazd do Perugii
Podobnie jak w tamtym roku mamy bezpośrednie połączenie samolotowe Kraków - Perugia - Kraków linią Ryanair. W tym sezonie samolot lata w czwartki i w niedziele. Ponieważ to połączenie cieszyło się ogromną popularnością postanowiliśmy dostosować terminy warsztatów do lotów Ryanaira. Warsztaty zaczynają się i kończą w niedzielę. Wylot z Krakowa, niedziela, 13:05, w Perugii 15:00. Wylot z Perugii w niedzielę 0 15:25, w Krakowie 17:05. Podobnie jak w tamtym roku na lotnisku będzie na Państwa czekały taksówki, koszt przejazdu do Klasztoru ok. 12-15 Euro na osobę.

Można również lecieć samolotem do Rzymu, Florencji, Bolonii, Pizy,  a stamtąd pociągiem lub autobusem do Perugii. Przed dworcem kolejowym w Perugii znajduje się całodobowy postój taksówek. Koszt dojazdu taksówką do klasztoru Monteripido to ok. 10-15 euro. Wszystkim zainteresowanym wysyłamy również opis trasy samochodowej do Perugii. Bezpośredni autobus do Perugii kursuje raz w tygodniu.

II. Zapisy i rezerwacja
Zainteresowanych uczestnictwem w naszych warsztatach prosimy o przesłanie do nas maila w tej sprawie na adres:
Dostaniecie Państwo do wypełnienia bardzo prosty formularz zgłoszeniowy. Po odesłaniu nam formularza dostaniecie Państwo maila z potwierdzeniem zapisu na kurs, oraz innymi niezbędnymi informacjami dotyczącymi płatności i pobytu w Klasztorze.

III. Koszty kursu

* Koszt kursu (25 godz.), materiałów i 7 noclegów w pokoju 2-osobowym wynosi 2.650 zł
* Koszt kursu (25 godz.), materiałów i 7 noclegów w pokoju jednoosobowym
   wynosi 2.950 zł
płacą 1.500 zł (pokój dwuosobowy), 1.770 zł (pokój jednoosobowy).

* Cena kursu dla osób mieszkających poza w klasztorem wynosi 260 Euro.

Rezerwacja miejsca na kursie nastąpi po mailowym zgłoszeniu uczestnictwa i wpłaceniu zaliczki w wysokości 700 zł na konto Fundacji, do dnia 30 maja 2024 r. Pozostałą sumę prosimy wpłacić w dwóch równych ratach:

I rata – do 15 czerwca 2024 r., II rata – do 15 lipca 2024 r.

Cena warsztatów została skalkulowana na podstawie kursu Euro w lutym 2024 r.
Gdyby kurs Euro uległ drastycznej zmianie, będziemy zmuszeni prosić Państwa o wyrównanie różnic kursowych.
Wspólny lunch bezpośrednio po warsztatach zamawiamy w kuchni klasztornej.

IV. Dane do przelewu

V. Perugia

VI. Klasztor Monteripido

VII. Mieszkanie w klasztorze
Mieszkamy w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych, z łazienką. Śniadania i kolacje przygotowujemy sami - do naszej dyspozycji mamy kuchnię z lodówkami i refektarz. Wspólny lunch bezpośrednio po zakończeniu warsztatów wykupujemy w klasztornej kuchni. Dzielnica uniwersytecka pełna jest małych i dużych trattorii, restauracyjek, barów, lodziarni i kafejek.

VIII. Rytm dnia
Rytm dnia wyznaczają zajęcia w bibliotece, w skryptorium św. Klary,  czasami w ogrodzie.
Zajęcia odbywają od godz. 9.00 do 14.00 z przerwą na kawę. O godzinie 14:00 spotykamy się w refektarzu na wspólnym lunchu. Lunch zamawiamy w kuchni klasztornej. Lunch jest przygotowywany przez lokalne stowarzyszenie Mam i Babć Associazione Ora Et Ristora, które w ten sposób zarabia pieniądze na charytatywne przedsięwzięcia w Ameryce Południowej. Cena lunchu ok. 16-17 Euro.
Popołudnia to czas przeznaczony na lekturę, odpoczynek w ogrodzie, spacery po Perugii, indywidualną pracę w skryptorium. Niektórzy wyjeżdżają na krótkie wycieczki – do Asyżu, Orvieto, Spoleto, Florencji.

IX. Kontakt
e-mail: biuro@szkolakaligrafii.pl