Letnia Szkoła Kaligrafii i Sztuk Pięknych Perugia 2015

V Letnia Szkoła Kaligrafii i Sztuk Pięknych
Perugia 2016

Oto widok z okna biblioteki klasztoru Monteripido, w której pracujemy. Na pierwszym planie dach kościoła Michała Archanioła, zbudowanego na rzymskiej rotundzie z V wieku, jasna plama w tle to Asyż przytulony do zbocza góry, nad wszystkim góruje masyw Monte Subasio – świętej góry Świętego Franciszka i tysięcy pielgrzymów wędrujących jego śladami.

Z okna biblioteki Monteripido widać lepszy, piękniejszy świat, którego szukamy i za którym tęsknimy. Świat harmonii,  dobra i pokoju.

Cierpliwie ucząc się pisać piękne litery, doświadczamy, jak wielką moc mają słowa w naszym codziennym życiu. Słowa, które czytamy i które piszemy, słowa przyjacielskich rozmów i publicznej debaty, słowa, którymi opowiadamy dzieciom świat…
Zapraszam Państwa na nasze warsztaty w średniowiecznym klasztorze San Francesco del Monte.

Benvenuti a Perugia! Buon giorno!

Prezes Fundacji Sztuka Kaligrafii

Warsztaty kaligrafii Copperplate
* ​9-16 lipca 2016 r. – prowadzenie: Ewa Landowska
* 13-20 sierpnia 2016 r. – prowadzenie: Barbara Wilińska

Warsztaty kaligrafii średniowiecznej – tekstura
* 6-13 sierpnia 2016 r. – prowadzenie: Barbara Wilińska

Warsztaty iluminacji średniowiecznej
* 6-13 sierpnia 2016 r. – prowadzenie: Barbara Bodziony
* 13-20 sierpnia 2016 r. – prowadzenie: Barbara Bodziony

Plener i warsztaty rysunku architektonicznego
* 16-23 lipca 2016 r. – prowadzenie: Beata i Lucjan Krupowie

Warsztaty rysunku artystycznego
* 6-13 sierpnia 2016 r. – prowadzenie: Małgorzata Matyjaszczyk

PERUGIA

KLASZTOR

MIESZKANIE W KLASZTORZE

Mieszkamy w pokojach dwuosobowych z łazienką. Do naszej dyspozycji mamy przestronną, nowoczesną klasztorną kuchnię z lodówkami i refektarz. Wszystkie posiłki można przygotowywać na miejscu, robiąc zakupy na targu, w małych sklepikach lub po prostu w najbliższym supermarkecie. Oczywiście dzielnica uniwersytecka pełna jest małych i dużych trattorii, restauracyjek, barów, lodziarni i kafejek.

RYTM DNIA

Rytm dnia wyznaczają zajęcia w skryptorium – w Sali św. Klary, na krużgankach, czasami w ogrodzie. Zajęcia odbywają od godz. 9.30 do 15.00 z małą przerwą na kawę. Obiad najczęściej gotujemy sobie sami w klasztornej kuchni. Popołudnia to czas przeznaczony na lekturę, odpoczynek w ogrodzie, spacery po Perugii, indywidualną pracę w skryptorium. Niektórzy wyjeżdżają na krótkie wycieczki – do Asyżu, Orvieto, Spoleto, Florencji. Wieczorami, po kolacji, wszyscy chętni spotykają się w ogrodzie na rozmowie przy winie, serze i oliwkach. Codziennie rano o godz. 7.30 w kaplicy klasztornej odprawiana jest Msza Święta.

KOSZTY KURSU I DOJAZD DO PERUGII

Kaligrafia, iluminacja, rysunek architektoniczny, klasztorny zielnik
* Koszt kursu, materiałów i 7 noclegów w pokoju 2-osobowym wynosi 1.750 zł.
* Koszt kursu, materiałów i 7 noclegów w pokoju jednoosobowym wynosi 2.100 zł.
* Osoby niebiorące udziału w zajęciach, a towarzyszące uczestnikom kursów, członkowie ich rodzin, dzieci płacą 880 zł (pokój dwuosobowy), 1.220 zł (pokój jednoosobowy).
* Cena kursu dla osób niemieszkających w klasztorze wynosi 200 euro.

Uczestnikom poprzednich edycji Letniej Szkoły i całorocznym uczniom naszej szkoły w Krakowie przysługuje zniżka.

Do Perugii można dojechać autobusem do Florencji, gdzie trzeba się przesiąść na pociąg lub autobus do Perugii. Można również lecieć samolotem do Rzymu, Florencji, Bolonii lub Pizy, a stamtąd pociągiem lub autobusem do Perugii. Przed dworcem kolejowym w Perugii znajduje się całodobowy postój taksówek. Koszt dojazdu taksówką do klasztoru Monteripido to ok. 10-15 euro. Wszystkim zainteresowanym wysyłamy również opis trasy samochodowej do Perugii.
Bezpośredni autobus do Perugii kursuje raz w tygodniu. Wyjazd w piątek
(np. z Warszawy, Krakowa, Katowic), przyjazd do Perugii w sobotę nad ranem. Powrót w niedzielę o północy. Więcej informacji można uzyskać w firmie Autokar Polska.

Cena warsztatów została skalkulowana na podstawie prognozowanych cen kursu euro na czerwiec 2016 r. Gdyby cena kursu euro uległa drastycznej zmianie, będziemy zmuszeni prosić Państwa o wyrównanie różnic kursowych.

REZERWACJA
Rezerwacja
miejsca na kursie nastąpi po mailowym zgłoszeniu uczestnictwa i wpłaceniu zaliczki w wysokości 300 zł na konto Fundacji, najlepiej do dnia 30 kwietnia 2016 r. Pozostałą sumę prosimy wpłacić w dwóch równych ratach: I rata – do 15 maja 2016 r., II rata – do 15 czerwca 2016 r.

Fundacja Sztuka Kaligrafii Anny Jeziornej
mail: biuro@fundacjasztukakaligrafii.pl