Letnia Szkoła Kaligrafii i Sztuk Pięknych Perugia 2018

VII Letnia Szkoła Kaligrafii i Sztuk Pięknych

Perugia - sierpień 2018

„Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci,
nauczycielką życia, zwiastunem przyszłości." Cyceron
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Perugianie!

Zapraszamy wszystkich kochających kaligrafię i sztukę iluminacji - jedźcie z nami!
Perugia to nasz duchowy azyl, czas zanurzenia w ciszy i pięknie  pejzażu, czas resetu.

Ciągle "Barbarzyńcy w ogrodzie" i ciągle zachłanni na "Obrazy Włoch" i "Pamięć Włoch".

Nie przypadkowo przywołuję kultowe książki i słynne włoskie podróże Herberta, Muratowa, Karpińskiego.

Na naszych warsztatach poszukujemy lektur i historii, które naszej artystycznej pracy pędzlem i piórem dodadzą blasku i głębi.

W tym roku proponujemy dyskusję wokół książki "Ikonologia" Cesarego Ripy, urodzonego w Perugii, XVI-wiecznego kucharza i kamerdynera kardynała Calviati, który w wolnych chwilach pisał niezwykły przewodnik po świecie symboli, alegorii i emblematów.

Profesor Andrzej Borowski nazwał Ikonologię "Muzeum Wyobraźni" i to właśnie Jego esej pod tym tytułem, jest wstępem do książki i do naszej rozmowy.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia!

Prezes Fundacji Sztuka Kaligrafii
Widok z okna
Perugia mur przyklasztorny
Oto terminy poszczególnych warsztatów:
I Tydzień:
Warsztaty kaligrafii gotyckich - litery, ornamenty, esy floresy
piątek 3 sierpnia 2018 - piątek 10 sierpnia 2018
Prowadzenie: Anna Malesińska
Warsztaty iluminacji w Muzeum Wyobrażni Cesarego Ripy
piątek 3 sierpnia 2018 - piątek 10 sierpnia 2018
Prowadzenie : Katarzyna Pajor- Seremak
II Tydzień:
Warsztaty renesansowej Italiki i sztuka pisania haiku
sobota 11 sierpnia 2018 – sobota 18 sierpnia.2018
Prowadzenie: Agnieszka Sztark-Wilczek
Warsztaty angielskiej kursywy - Copperplate na włoskich wakacjach
sobota 11 sierpnia 2018 - sobota 18 sierpnia 2018
Prowadzenie : Zuzanna Chróścik
III Tydzień:
Warsztaty "Sztuka czytania Sztuki" - fakultet wyjazdowy, sztuka Perugii, Asyżu, Orvietto - w zasięgu ręki!
niedziela 19 sierpnia 2018 - niedziela 26 sierpnia 2018
Prowadzenie : Agnieszka Wozowicz
Koszty kursu:
* Koszt kursu (25 godz.), materiałów i 7 noclegów w pokoju 2-osobowym wynosi 1.850 zł
* Koszt kursu (25 godz.), materiałów i 7 noclegów w pokoju jednoosobowym wynosi 2.150 zł.
płacą 880 zł (pokój dwuosobowy), 1.220 zł (pokój jednoosobowy).

* Cena kursu dla osób mieszkających poza w klasztorem wynosi 200 euro.

Cena warsztatów została skalkulowana na podstawie prognozowanych cen kursu euro na czerwiec 2018r.

Gdyby kurs euro uległ drastycznej zmianie, będziemy zmuszeni prosić Państwa o wyrównanie różnic kursowych.
Uczestnikom poprzednich edycji Letniej Szkoły i całorocznym uczniom naszej szkoły w Krakowie przysługuje zniżka.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu do Perugii, wyżywienie na miejscu, bilety do muzeów czy galerii itp., podróże w trakcie kursu. Klasztor proponuje posiłki z klasztornej kuchni (śniadanie 4 euro, obiad 9 euro, kolacja 4 euro , można wybrać np. tylko lunch) albo samodzielne gotowanie, w kuchni do naszej dyspozycji.

Dojazd do Perugii
Do Perugii można dojechać autobusem do Florencji, gdzie trzeba się przesiąść na pociąg lub autobus do Perugii.

Można również lecieć samolotem do Rzymu, Florencji, Bolonii lub Pizy, a stamtąd pociągiem lub autobusem do Perugii.
Przed dworcem kolejowym w Perugii znajduje się całodobowy postój taksówek.
Koszt dojazdu taksówką do klasztoru Monteripido to ok. 10-15 euro. Wszystkim zainteresowanym wysyłamy również opis trasy samochodowej do Perugii.
Bezpośredni autobus do Perugii kursuje raz w tygodniu. Wyjazd w piątek (np. z Warszawy, Krakowa, Katowic),
przyjazd do Perugii w sobotę nad ranem. Powrót w niedzielę o północy.
Więcej informacji można uzyskać w firmie Autokar Polska.

Rezerwacja

Rezerwacja miejsca na kursie nastąpi po mailowym zgłoszeniu uczestnictwa i wpłaceniu zaliczki w wysokości 300 zł
na konto Fundacji,
najlepiej do dnia 30 maja 2018 r. Pozostałą sumę prosimy wpłacić w dwóch równych ratach:

I rata – do 15 czerwca 2018 r., II rata – do 15 lipca 2018 r.

Fundacja Sztuka Kaligrafii nie prowadzi działalności gospodarczej,
a opłaty za kursy pobierane są z tytułu prowadzenia odpłatnej działalności statutowej.

mail: biuro@fundacjasztukakaligrafii.pl

Anna Jeziorna +48/ 660 432 976

Perugia.

Mieszkanie w klasztorze
Mieszkamy w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych, z łazienką. Do naszej dyspozycji mamy  kuchnię z lodówkami i refektarz.
Wszystkie posiłki można  samodzielnie przygotowywać na miejscu  albo wykupić w klasztornej kuchni Dzielnica uniwersytecka pełna jest małych i dużych trattorii, restauracyjek, barów, lodziarni i kafejek.

Rytm dnia
Rytm dnia wyznaczają zajęcia w bibliotece,
w skryptorium św. Klary,  czasami w ogrodzie.
Zajęcia odbywają od godz. 9.00 do 14.00 z przerwą na kawę. Popołudnia to czas przeznaczony na lekturę, odpoczynek w ogrodzie, spacery po Perugii, indywidualną pracę w skryptorium. Niektórzy wyjeżdżają na krótkie wycieczki – do Asyżu, Orvieto, Spoleto, Florencji.
Codziennie rano o godz. 7.30 w kaplicy klasztornej odprawiana jest Msza Święta.

Biblioteka Monteripido
skuter w Perugii