Wakacje z kaligrafią

Warsztaty dla dzieci

Stalówki, obsadki kałamarze i magia sunącego po papierze pióra - kaligrafia!

Pracujące ręce ubrudzone kolorowym atramentem, szelest kartek i niespodziewane kleksy – kaligrafia!

Skupienie w ruchu, spokój w działaniu, radość w tworzeniu – kaligrafia!

Wszystko zaczyna się od jednej kreski, która po chwili staje się łuczkiem i nagle spod stalówki wyskakuje litera – pierwsza, druga, trzecia, kolejna i kolejna… kartka się zapełnia, stalówka coraz łatwiej pracuje w dłoni, oko wodzi za kreską, a głowa – właśnie! W głowie lekkość, spokój, skupienie. Zjawiska rzadko występujące w życiu dziecka otoczonego przesuwającym się po ekranie światem.

W te wakacje zapraszamy najmłodszych miłośników liter (tych świadomych swojego zamiłowania oraz jeszcze nie świadomych 😉 ) na spotkania ze stalówką i kałamarzem. Przeniesiemy się do przedwojennej sali wypełnionej szumem papieru, skrobaniem piór i spokojnego głosu nauczyciela, gotowego na wszelkie pytania młodych pasjonatów sztuki pięknego pisania.

 

Możliwa praca w małych grupach lub lekcje indywidualne.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7 lat.
Koszt: 60 zł  (jednorazowe zajęcia, czas trwania: 1-1,5 godziny)
Prowadzący:
 • Kamil Gibas - Absolwent historii sztuki, doktorant nauk o sztuce na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  Współpracuje z krakowskimi instytucjami kultury: Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki
  Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie jest edukatorem i przewodnikiem.
  Prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ze Szkołą Kaligrafii
  współpracuje od 2016 roku.
  Prowadził warsztaty kaligraficzne dla studentów UJ.
 • Radosław Lasak - kaligraf, plastyk, konserwator kamienia i zabytkowych tynków, pisze piękne litery patykiem, pędzlem i wszystkim czym się da, pasjonat medalierstwa, falerystyki i sztuki grawerowania (jakże bliskiej kaligrafii). Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Stale współpracuje z Fundacją Sztuka Kaligrafii i Szkołą Kaligrafii Littera Nova.

 

Kontakt:
ul. Brzozowa 14
31-050 Kraków
+48 12 429 54 52
godz. 12.00-18.00
biuro@szkolakaligrafii.pl

Warsztaty dla dorosłych

Również dorośli mogą zagłębić się w świat liter. Zapraszamy na lekcje indywidualne, w parach lub kilkuosobowych grupach:

 • jednorazowe spotkanie (1,5-2 godzin) 70 zł/os.

Lekcja kaligrafii może stać się świetnym prezentem, pomysłem na randkę lub niepowtarzalnym urozmaiceniem pobytu w Krakowie.
Wszystkie potrzebne materiały zapewniamy na miejscu.

Prowadzący:

 • Kamil Gibas - Absolwent historii sztuki, doktorant nauk o sztuce na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  Współpracuje z krakowskimi instytucjami kultury: Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki
  Współczesnej w Krakowie MOCAK, gdzie jest edukatorem i przewodnikiem.
  Prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ze Szkołą Kaligrafii
  współpracuje od 2016 roku. Prowadził warsztaty kaligraficzne dla studentów UJ.
 • Radosław Lasak - kaligraf, plastyk, konserwator kamienia i zabytkowych tynków, pisze piękne litery patykiem, pędzlem i wszystkim czym się da, pasjonat medalierstwa, falerystyki i sztuki grawerowania (jakże bliskiej kaligrafii). Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi. Stale współpracuje z Fundacją Sztuka Kaligrafii i Szkołą Kaligrafii Littera Nova.
Kontakt:
ul. Brzozowa 14
31-050 Kraków
+48 12 429 54 52
godz. 12.00-18.00
biuro@szkolakaligrafii.pl
warsztaty kaligrafii w szkole